info@skfpartner.poznan.pl

PUCHAR POZNANIA

Już 30 marca 2014 zapraszamy na Puchar Poznania na stok Malta Ski start godzina 14:00

Zapraszamy wszystkich na XXII Puchar Poznania w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie na stoku Malta Ski. Puchar Poznania odbędzie się 30 marca 2014 od godziny 14:00.
Jak co roku Puchar Poznania zostanie rozegrany pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

W zawodach mają prawo startu osoby, które w klasyfikacji generalnej Grand Prix Poznania 2013/2014 zajęły w swoich kategoriach wiekowych jedno z czterech pierwszych miejsc. Potwierdzenia udziału w Zawodach przyjmowane są w recepcji MALTA SKI, 61-131 Poznań, ul. Wiankowa 2, tel 8782212 do dnia 29.03.2014 (sobota), do godzin otwarcia recepcji po uiszczeniu opłaty startowej w wysokości 25,00zł.

W dniu rozgrywania Pucharu Poznania biuro zawodów mieści się w wypożyczalni sprzętu narciarskiego MALTA SKI.
Czwórka finalistów rywalizuje zgodnie z zasadami rozgrywania slalomu równoległego. Każda rozgrywka dwóch zawodników odbywa się w dwóch przejazdach, przy czym zawodnicy w drugim przejeździe zamieniają się miejscami ( trasami ).Pierwszy zawodnik z pary mijający linię mety uruchamia bieg czasomierza i uzyskuje czas “zero” Następny zawodnik mijający metę powoduje odnotowanie różnicy czasu minięcia linii mety.O zwycięstwie w parze decyduje suma czasów. Dwójki rywalizujące w slalomie są określane w następujący sposób (1,2,3,4 – miejsce w kategorii po eliminacjach).W przypadku, gdy jeden z zawodników nie ukończy pierwszego przejazdu lub zostanie zdyskwalifikowany, nie startuje w drugim przejeździe.W przypadku, gdy obaj zawodnicy upadną i kontynuują wyścig, wygrywa zawodnik, który pierwszy przejechał prawidłowo trasę i przeciął linię mety.W przypadku, gdy żaden zawodnik ze startującej dwójki nie ukończy slalomu równoległego (dwóch zawodników upadło lub wypadło z trasy) wygrywa zawodnik, który przejechał prawidłowo dłuższy odcinek trasy. 

puchar1_1.bmp